وبلاگ رسمی روستای بهکندان

وبلاگ رسمی روستای بهکندان

تصویر هوایی روستای بهکندان - 1394 هجری خورشیدی


اطلاعات کلی :

کشور

ایران

استان

همدان

شهرستان

رزن

بخش

قروه درجزین

دهستان

درجزین سفلی

جمعیت

1010 نفر (سرشماری 1385)

خانوار

۲۴۱خانوار

دین

اسلام

مذهب

شیعه جعفری اثنا عشری

زبان

ترکی

نام های دیگر

بوکننان

پیش شماره

0813633

کد آماری

۲۰۹۳۳۷موقعیت جغرافیایی :


نقشه روستای بهکندان و همسایگانش-سال 1394هجری خورشیدی


روستای بهکندان در مختصات: ۳۵°۱۶۲۰ شمالی ۴۹°۰۵۵۶ شرقی  واقع شده است.روستای بهکندان در استان  همدان و در همسایگی شهر قروه درجزین قرار دارد.این روستا از شمال با شهر قروه درجزین ،از غرب با روستای سایان ،از جنوب با روستا های رکین ، سلیلکو زهتران و از شرق با روستا های تموزان و پیربک همسایه است.بهکندان در دشت وسیع و زرخیزی قرار گرفته که دارای باغات ،قنوات و کشتزارهای فراوانی است.باغات جنوبی روستا به صورت پلکانی به وجود آمده اند به طوریکه هر چند زمین زراعی در یک پله از پلکان قرار گرفته است.در شمال روستا باغات و زمین های کشاورزی ،کشاورزان قروه ای قرارگرفته و در باقی جهات روستا تماما مزارع و باغات روستاییان بهکندان قرار گرفته است.


جمعیت :


طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 1385 جمعیت روستای بهکندان 1010 نفر در 241 خانوار می باشد. در دهه های شصت و هفتاد، مردم روستا به مهاجرت بیش از حدی دست زدند. و بیش تر به شهر های قم ، تهران و شهرستان هایش  ،اصفهان ، و کرج کوچ کردند. درسال های اخیر نیز مردم روستا به شهرهای اطراف مانند رزن و قروه درجزین مهاجرت کرده اند.


امکانات رفاهی :


روستای بهکندان از نظر امکانات  رفاهی جزء روستاهای برتر شهرستان می باشد. این روستا دارای مخابرات، خانه بهداشت،پایگاه مقاومت ، باشگاه ورزشی بدنسازی ، مدرسه ابتدایی ،مسجد جامع ، و دو حسینیه می باشد. در گذشته  در این روستا چهار مدرسه دایر بوده که به دلیل کم شدن دانش آموزان دو مدرسه تبدیل به انبار شده و یک مدرسه هم در اختیار باشگاه قرار گرفته است.

همچنین روستای بهکندان دارای دو تعمیرگاه موترسیکلت ، دو مرکز خرید و فروش فلفل و صیفی جات. چند کارگاه تولیدی لباس و پوشاک و چند مغازه ی خواربار فروشی و سوپر مارکت و یک قصابی می باشد.

  یک پارک نیمه کاره هم در این روستا وجود دارد که چندین سال است به طور نیمه کاره رها شده و هیچ توجهی به آن نمی شود.